Facebook

Twitter

کپی رایت 2021

مشاوره با وکلا: 09374704828

پینترست

جستجو
فهرست
 

دعاوی حقوقی چیست؟ | مراحل رسیدگی به یک دعوای حقوقی | لیست کلیه دعاوی حقوقی

گروه وکلای تهران > دعاوی حقوقی  > دعاوی حقوقی چیست؟ | مراحل رسیدگی به یک دعوای حقوقی | لیست کلیه دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی چیست؟ | مراحل رسیدگی به یک دعوای حقوقی | لیست کلیه دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی

به طور کلی دعاوی که در دادگستری مطرح به دو دسته دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری تقسیم می شوند.دعاوی کیفری به امور جرم و جنایات مرتبط است، ولی دعاوی حقوقی بیشتر با زندگی روزانه افراد جامعه مربوط می شود و بسیار گسترده است.  در این مقاله قصد داریم به شکایت های حقوقی و انواع دعاوی حقوقی بپردازیم. همچنین مراحل رسیدگی به یک دعوای حقوقی و نکات پیرامون آن را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.


دعاوی امور حقوقی چیست و وکالت در امور خانواده چه شرایطی دارد؟


دعاوی حقوقی چیست؟

دعاوی که وقوع تعداد بسیاری از آنها به علت عدم آگاهی و توجه خود شخص رخ می دهد و در بیشتر موارد نیز به زیان وی پایان می یابد. در صورتی که استفاده از وکیل خوب و استفاده از دانش و تجربه وی میتواند از بسیاری صدمات مالی و روانی پیشگیری کند. امروزه قسمت بزرگی از دعاوی  که در کشور مطرح است در زمینه حقوقی میباشد.

حتی قبل از طرح دعوی نیز مشاوره با وکیل میتواند از وقوع بسیاری از پیش آمدها که ممکن است در جریان دادرسی به زیان شخص تمام شود، جلوگیری می کند.

دعاوی حقوقی

انواع دعاوی حقوقی

همان طور که اطلاع دارید دعاوی حقوقی از تنوع بسیار بالایی برخوردارند ولی در عین حال مشکلات حقوقی به طور کلی قابل پیشگیری می باشند.
به عنوان مثال اگر شما قصد خرید یا فروش خانه ای را دارید و بخواهید بدون مشورت با وکیل و با اعتماد به قرارداد های پر ایراد بنگاه های املاک قرارداد را امضا کنید و در صورتی که طرف معامله انسان شریفی نباشد و یا به دلیل مشکلات شخصی با شما درگیر شود و نتواند از عهده انجام تعهدات لازم نسبت به شما بر آید ، شما بی دلیل متضرر خواهید شد و شما با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

لازم به ذکر است که در برخی از مواقع شخص برای به سرانجام رساندن یک دعوای حقوقی سالها تلاش کرده و در نهایت نتیجه ای نگرفته و یا متاسفانه مبالغ هنگفتی نیز به وکیل داده اما باز هم به نتیجه مطلوب نرسیده اند. در نتیجه مطمئنا پیشگیری بهتر از درمان میباشد.

عموم اختلافات موجود در جامعه حقوقی هستند بدین معنا که در دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف قابل رسیدگی و حل و فصل می باشند. در این گونه دعاوی عموما تعمدی مشاهده نمی شود.
نباید فراموش کرد که اصولا دعاوی حقوقی بسیار تخصصی و حرفه ای بوده و دقت نظر و تجربه ی ویژه ای را می طلبد و نباید به این دعاوی ساده انگارانه نگاه کرد و با سهل انگاری و به طور غیر حرفه ای با آن روبرو شد، چه در مقام طرح دعوی و چه در مقام دفاع.


بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد رویهٔ قضایی


بنابراین چگونگی مطرح شدن دادخواست و ایرادات شکلی و ضمائم و هزینه های آن و همینطور چگونگی طرح دفاع ماهیتی نیاز به دانش حقوقی آیین دادرسی مدنی و فنون لایحه نویسی و تبادل لوایح دارد.

لذا در این زمینه ما تصمیم گرفتیم علاوه بر وکلای مجرب از یک کارشناس ارشد حقوقی نیز جهت نظارت بر لوایح و دادخواست ها استفاده نماییم که قبل از طرح هر دادخواست و یا تقدیم لوایح دفاعیه تمامی نکات حقوقی بارها بررسی شده و به صورت جدی و موشکافانه بازبینی گردد سپس هزینه های دادرسی پرداخت شده و ثبت در دادگاه شوند.

بنابراین با توجه به مطالب ذکر شده ” گروه وکیل تهران ” این آمادگی را دارد که در تمام حوزه های حقوقی مشاوره ای قوی به هموطنان عزیز ارائه نماید تا بدین سان شخص، نیمی از راه موفقیت در پرونده را طی کند.


تامین دلیل چیست و چگونه انجام می‌شود؟


پانوشت: دعاوی حقوقی چیست؟ , مراحل رسیدگی به یک دعوای حقوقی , لیست کلیه دعاوی حقوقیانواع دعاوی حقوقی , بهترین وکیل دعاوی حقوقی در تهران , بهترین وکیل تهران

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تعیین وقت مشاوره })(jQuery)